07cze

„Samodzielny, ale nie sam”, czyli wsparcie mentora dla nowego agenta nieruchomości

Decyzje dotyczące zmiany ścieżki zawodowej oraz pracy na własny rachunek z pewnością nie są łatwe i często towarzyszą im różne obawy. Nie inaczej jest w przypadku agenta nieruchomości, który zamierza założyć działalność gospodarczą i świadczyć swoje usługi na rynku. Entuzjazm związany z perspektywą wysokich zarobków, z jakimi kojarzona jest branża, może szybko zgasnąć do serii niepowodzeń, ustępując pola destrukcyjnej niepewności i narastającym wątpliwościom. Z takimi dylematami i problemami nie muszą zmagać się agenci nieruchomości współpracujący z międzynarodową siecią RE/MAX, którzy w ramach systemowego wsparcia objęci są kompleksową opieką mentora.

Jakie problemy ma nowy agent nieruchomości?

Agent nieruchomości to zawód, który wiąże się z niezależnością i stwarza praktycznie nieograniczone możliwości zarobkowe. Sukces w branży nieruchomości zależy od wielu czynników i indywidualnych predyspozycji agenta. Zanim agent zbuduje odpowiednią markę i zacznie z powodzeniem monetyzować swój potencjał, nierzadko targają nim różne wątpliwości, które dają o sobie znać szczególnie w momencie trudności w zawieraniu transakcji.

Wśród najczęstszych obaw i myśli, jakie kotłują się wówczas w głowie nowego agenta prowadzącego działalność gospodarczą pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, wymienić można takie, jak:

  • Czy na pewno sam sobie poradzę?
  • Czy zdobędę wystarczającą liczbę klientów/ofert?
  • Jak przekonać potencjalnego klienta do podpisania ze mną umowy?
  • Czy przez mój błąd klient może mieć kłopoty?
  • Kto pomoże mi w transakcji w przypadku trudnej i zawiłej sprawy?

Samodzielne znalezienie właściwego rozwiązania nie jest proste i często pochłania nowym agentom zbyt wiele czasu. Profesjonalne wsparcie mentorskie to pewność, że pytania te przyczynią się do stworzenia bariery dla skutecznego działania i efektywnego rozwijania firmy agenta.

Mentoring w RE/MAX – kompleksowe wsparcie dla agenta nieruchomości

W ramach systemowego wsparcia, na jakie może liczyć każdy agent współpracujący z międzynarodową siecią biur nieruchomości RE/MAX, jest opieka mentora. Agent RE/MAX już na starcie jest w uprzywilejowanej sytuacji w porównaniu do swoich kolegów po fachu, którzy prowadzą działalność pod innym szyldem. Z reguły, po odbyciu kursu i zdobyciu licencji pośrednika nieruchomości, agenci muszą samodzielnie odnaleźć się w nowych realiach oraz poradzić sobie na nieznanym dotychczas rynku. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku agenta RE/MAX.

„Samodzielny, ale nie sam” – to hasło doskonale oddaje specyfikę pracy agenta w naszej sieci, który jest niezależnym przedsiębiorcą, ale w razie potrzeby ma gwarancję wsparcia ze strony doświadczonego partnera

– uważa Dominik Nocuń, agent nieruchomości i mentor, który opiekuje się nowymi członkami zespołu w częstochowskim RE/MAX Trend.

Staram się nie ingerować w „autonomię” nowego agenta i przede wszystkim służyć pomocą w chwilach, kiedy ma on jakieś wątpliwości czy problemy. Oprócz tego, inspiruję i zachęcam do kontaktu z klientami oraz poszukiwania ofert nie tylko za pośrednictwem telefonu czy laptopa, ale także w terenie. W trakcie przygotowywania pierwszych ofert, służę agentowi konsultacją w zakresie prawidłowości dokonanej wyceny, a w razie niepowodzenia wspólnie analizujemy przyczyny i wyciągamy wnioski na przyszłość. W pracy mentora ważne jest to, aby potrafić dostrzegać potencjał tkwiący w indywidualnych cechach osobowości danego agenta i na ich bazie starać się budować skuteczność jego działania

Dominik Nocuń zdradza kulisy oferowanego przez siebie wsparcia mentorskiego.

Praca agenta nieruchomości to wzloty i upadki. Profesjonalne wsparcie mentora pozwala sprawnie i bezpiecznie „szybować” na rynku nieruchomości, wykorzystując przy tym szanse oraz unikając czyhających na nim zagrożeń.

Dołącz do naszego zespołu, bo to MY wyznaczamy TRENDy na częstochowskim rynku nieruchomości.

APLIKUJ: www.rem.ax/trend_aplikuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *