10sie

Wielu osobom skuteczna praca agenta nieruchomości kojarzy się z otwartością i przebojowością, czyli typowymi „atrybutami” ekstrawertyka. Z pewnością te cechy osobowości ułatwiają nawiązywanie kontaktów, jednak niektórzy klienci bardziej cenią u agentów skrupulatność i dobrą organizację, które nie zawsze idą w parze z energicznością oraz pewnością siebie. Z tego powodu również introwertyk może pracować jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, bowiem posiada cechy, dzięki którym ma szansę stać się doskonałym agentem. 

Praca agenta nieruchomości w biurze RE/MAX Trend

Praca agenta w biurze nieruchomości wiąże się z szeroką paletą obowiązków, dlatego od kandydatów na to stanowisko oczekuje się wszechstronnej wiedzy, dobrego zorganizowania i umiejętności budowania zaufania w relacjach z klientami. Tworzenie i utrwalanie dobrych relacji z klientami może odbywać się na wiele różnych sposobów. Każdy klient biura nieruchomości ma inne potrzeby i oczekiwania w zakresie obsługi. Jedni wymagają szybkiego i zdecydowanego działania, inni cenią doświadczenie gwarantujące bezpieczeństwo transakcji, a sympatię niektórych wzbudzają empatyczni agenci, którzy wczuwają się i rozumieją dylematy swojego klienta.

Grono klientów o tak zróżnicowanych preferencjach wymaga odmiennego traktowania oraz indywidualnej obsługi, dlatego w dobrym biurze nieruchomości powinno być miejsce zarówno dla agentów ekstrawertyków, jak i introwertyków. W biurze RE/MAX Trend uważamy, że różne cechy charakteru i osobowości agentów sprawiają, iż łatwiej możemy dopasować się do klienta. Warto podkreślić, że w przypadku agentów nieruchomości nie powinno się kategoryzować ich cech osobowości na „lepsze” czy „gorsze”, bowiem każda z nich może okazać się istotna w budowaniu pozytywnych relacji z klientem. 

Dlaczego introwertyk może być dobrym agentem nieruchomości?

Główną siłą introwertyka jest przemyślanie działanie i skłonność do dokładniejszej analizy. W przeciwieństwie do ekstrawertyka, agent-introwertyk nie stawia na spontaniczność czy improwizację i starannie przygotowuje się do przeprowadzenia transakcji sprzedaży bądź kupna nieruchomości. Z udziałem agenta-introwertyka cała transakcja bywa czasem dłuższa, jednak dzięki swojej drobiazgowości – potrafi on zawczasu zidentyfikować i wyeliminować potencjalne przeszkody.

Transakcje kupna-sprzedaży nieruchomości zwykle wiążą się z dodatkowym ładunkiem emocji, ponieważ często pomagają rozwiązać problemy, spełniać marzenia lub zainwestować dobytek całego życia. Właściciele nieruchomości i kupujący, którzy decydują się na pośrednictwo agenta, stawiają przede wszystkim na profesjonalną, kompleksową obsługę oraz bezpieczeństwo transakcji. Oczywiście każdy agent działający pod szyldem międzynarodowej marki RE/MAX jest gwarantem najlepszej jakości obsługi, bez względu na typ osobowości.

Umiejętność obserwacji, zamiłowanie do porządku i kreatywność to kolejne cechy typowego introwertyka, które okazują się bardzo pomocne w procesie sprzedaży nieruchomości. Wnikliwa analiza prawna stanu nieruchomości, precyzyjny opis oferty czy solidny home staging – to ważne elementy skutecznego przeprowadzenia transakcji, na których w dużej mierze koncentruje swoją uwagę agent-introwertyk.

Jeśli lubisz precyzyjne planowanie, słyniesz z dobrej organizacji i dbasz o detale, to fakt, że nieco trudniej nawiązujesz kontakty z ludźmi nie dyskwalifikuje Cię z zostania dobrym agentem nieruchomości. Zapraszamy na spotkanie do siedziby biura RE/MAX Trend przy ul. Brzozowej 2 (C.H. Jagiellończycy), gdzie poznamy się bliżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *