22cze

W poszukiwaniu pomysłów na biznes i nową ścieżkę rozwoju zawodowego z reguły sugerujemy się bilansem korzyści oraz wad, jaki towarzyszy poszczególnym opcjom. Można kierować się słowami bohatera komedii Barei, w myśl których „ważne jest, aby plusy nie przysłoniły minusów” albo – nawiązując do słów innego klasyka – znaleźć pracę, w której nie trzeba godzić się na kompromisowe „plusy dodatnie i plusy ujemne”. A mówiąc już całkiem poważnie – kluczem jest znalezienie zajęcia, które jest bądź ma szansę stać się Waszą pasją i na dodatek gwarantuje świetne zarobki. W opinii wielu osób oba te kryteria spełnia praca agenta nieruchomości. Poznajmy zatem 5 powodów, dla których warto założyć własną firmę i zająć się pośrednictwem na rynku nieruchomości.

1. Niezależność i elastyczny czas pracy

Agent nieruchomości prowadzący działalność na własną rękę – sam jest dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem. Jeśli lubisz samodzielność i elastyczny czas pracy – to zawód agenta nieruchomości jest stworzony właśnie dla Ciebie! Nie musisz się zrywać się do pracy o siódmej rano ani martwić tym, czy szef zgodzi się na Twój urlop. Przed lub w trakcie pracy zdążysz odprowadzić/odebrać dziecko ze szkoły/przedszkola, odwiedzić ulubiony klub fitness i zrobić po drodze zakupy, bowiem większość spotkań z klientami przypada na godziny popołudniowo-wieczorne. Przy dobrej organizacji, z powodzeniem ułożysz sobie codzienny grafik „pod siebie”, w którym będzie czas na pracę, domowe obowiązki i przyjemności

2. Nieograniczone zarobki

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to w tej branży funkcjonuje zasada „sky is the limit”, w myśl której nie ma górnej granicy dla Twoich zarobków. Zależą one przede wszystkim od Twojego zaangażowania, skuteczności działania, czasu, jaki poświęcasz na pracę, renomy/marki oraz… odrobiny szczęścia. Prowizje na rynku nieruchomości to zazwyczaj 1-2% (zmieńcie, jeśli jest inaczej), ale przy kwotach transakcji sięgających miliona złotych, które wcale nie należą do rzadkości – agent ma szansę zainkasować sowitą nagrodę…

3. Budowanie własnej marki

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami w ramach własnej działalności gospodarczej to możliwość budowania osobistej marki. Przy pracy agenta na etacie, większość splendoru i prowizji trafia niestety do biura nieruchomości. Renoma towarzysząca własnej marce to szansa na sukcesywne poszerzanie siatki lojalnych klientów i liczne polecenia, a w rezultacie na błyskawiczne rozwijanie biznesu oraz intensyfikowanie dochodów.

4. Satysfakcja

Finalizacja transakcji kupna, sprzedaży czy wynajmu to dla agenta nie tylko wymierne korzyści w postaci prowizji, ale i olbrzymia satysfakcja na innych polach. Premia finansowa to z pewnością fajny dodatek, ale w opinii wielu agentów – ekscytująca bywa satysfakcja z dobrze wykonanej pracy oraz przyjemność związana ze spełnieniem marzenia bądź rozwiązania problemu klienta. Satysfakcja zawodowa jest motywująca oraz działa niczym motor napędowy do realizacji kolejnych wyzwań i transakcji.

5. Poznawanie ciekawych ludzi i nawiązywanie cennych kontaktów

Praca agenta nieruchomości jest bardzo zróżnicowana, dlatego wiąże się z poznawaniem wielu ciekawych ludzi. Nie wszyscy oni przywołują miłe wspomnienia, ale to zazwyczaj margines, bowiem w większości przypadków agenci nawiązują nowe, wartościowe kontakty, które owocują serdecznymi relacjami na gruncie prywatnym, a nierzadko i biznesowym.

Jeśli powyższe powody i niewątpliwe plusy zawodu pośrednika na rynku nieruchomości przekonały Cię do wstąpienia w szeregi agentów – zapraszamy do RE/MAX Trend Częstochowa! W naszym biurze możesz liczyć m.in. na życzliwe wsparcie całego zespołu, komfortową przestrzeń do pracy i spotkań z klientami oraz… pyszną kawę.

APLIKUJ: www.rem.ax/trend_aplikuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *